Description
Spec 01-06 BMW M3 3.2L / 07-08 BMW Z4 3.2L Aluminum Flywheel
Fitment
2001 BMW M3
2002 BMW M3
2003 BMW M3
2004 BMW M3
2005 BMW M3
2006 BMW M3
2007 BMW Z4
2008 BMW Z4
Spec 01-06 BMW M3 3.2L / 07-08 BMW Z4 3.2L Aluminum Flywheel
Spec 01-06 BMW M3 3.2L / 07-08 BMW Z4 3.2L Aluminum Flywheel
Fitment
2001 BMW M3
2002 BMW M3
2003 BMW M3
2004 BMW M3
2005 BMW M3
2006 BMW M3
2007 BMW Z4
2008 BMW Z4
| Weight | 12.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.3 × 14.3 × 3.3 cm |
| air_freight_prohibited | false |
| not_carb_approved | false |
| ltl_freight_required | false |
| prop_65 | Unknown |
| part_type | automotive |
| epa | N/A |
| carb_acknowledgement_required | FALSE |
| brand | SPEC |
| part_number | specSB46A |
Reviews
There are no reviews yet.